43. Samochodowy Rajd Yeti za nami

/Local/PL/lob/Galerie/43%20samochodowy%20rajd%20yeti%20110.JPG

Podtrzymujemy tradycję

Samochodowy Rajd Yeti to impreza, którą od wielu lat organizujemy wespół z Automobilklubem Leszczyńskim. W minioną niedzielę odbyła się już po raz 43. w historii.

Historia tego wydarzenia sięga 1975 roku, a jej tradycją, niemal co roku była rywalizacja na śnieżnej nawierzchni. Mimo przesunięcia terminu o dokładnie miesiąc, białego puchu ponownie się nie doczekaliśmy. Panująca w niedzielę aura przypominała raczej wiosnę, aniżeli środek zimy.

W tegorocznej edycji o zwycięstwo rywalizowały 23 duety. Do Leszna zawitali kierowcy między innymi z Gorzowa, Złotoryi i Poznania. Uczestnicy mieli do pokonania piętnaście prób sprawnościowych, a bazą rajdu była siedziba naszej firmy. Załogi swoje umiejętności prezentowały nie tylko w Lesznie, ale również w pobliskich miejscowościach, takich jak: Henrykowo i Lasocice.

W klasyfikacji generalnej 43. Samochodowego Rajdu Yeti najlepszy okazał się duet: Jacek Tarazewicz i Krzysztof Bąkowski, jadący Subaru Imprezą. Wyłoniliśmyi również zwycięzców w poszczególnych klasach. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród miało miejsce w późnych godzinach popołudniowych w showroomie naszej firmy. Listę najlepszych załóg prezentujemy poniżej. 

Triumfatorzy 43. Rajdu Yeti w podziale na klasy:
Klasa 2 – Marcin Mrożek – Łukasz Wojtecki (Automobilklub Leszczyński)
Klasa 3 – Piotr Kuropka – Marcin Maćkowski  (Automobilklub Leszczyński)
Klasa 4 – Krzysztof Czechak – Tomasz Adamkiewicz (Rally & Race)
Klasa 5 – Jacek Tarazewicz- Krzysztof Bąkowski (NZ)
Gość – Piotr Herbi Rudzki – Piotr Baksalary (Automobilklub Leszczyński)