Nowe zamki elektryczne ABLOY

Firma ABLOY, światowy lider w dostarczaniu zabezpieczeń mechanicznych oraz elektromechanicznych wprowadza do oferty zamki listwowe elektryczne oraz elektromotoryczne.

Sprawdzone i uznane zamki jednopunktowe ABLOY czasem musiały być montowane razem z dodatkowym zamkiem dla podwyższenia poziomu bezpieczeństwa. Teraz można zastosować jeden zamek listwowy upraszczając instalację.

Nowe zamki są oparte o rodzinę zamków elektrycznych DIN EL460/560 oraz EL420/520. Każdy z nich uzyskał swojego wielopunktowego brata.

I tak elektromotoryczny EL420 w wydaniu wielopunktowym to EL426. Są to zamki do drzwi profilowych o dużym obciążeniu (drzwi wejściowe do obiektów) oraz do stosowania z automatami otwierającymi drzwi.

EL520 ma wielopunktowy odpowiednik EL526. Te zamki są przeznaczone do drzwi płaszczowych o dużej liczbie przejść, a także do stosowania z automatami.

Zamek klamkowy do drzwi płaszczowych EL560 otrzymuje brata EL566, a EL561 dostaje listwowego EL567. Odpowiednio dla zamków profilowych EL460/461 mamy listwowe EL466/467. Te zamki doskonale spełnią się w drzwiach wewnętrznych o podwyższonym bezpieczeństwie oraz drzwiach wejściowych do rezydencji.

Zamki są produkowane na listwach 176 cm oraz 200 cm.

Ze względu na wymaganą prezycję montażu, zamki te mogą być montowane tylko przez autoryzowanych partnerów ABLOY, którzy przeszli odpowiednie przeszkolenie. Lista partnerów ABLOY dostępna jest w dziale Dystrybucja.

Dowiedz się wiecej o poszczególnych modelach