Szkolimy w ramach zabezpieczania infrastruktury krytycznej

14 marca br. w Instytucie Mechaniki Precyzyjnej odbyło się szkolenie pt.: „Systemy zabezpieczeń mechanicznych i kontroli dostępu w obiektach infrastruktury krytycznej". Patronem technicznym spotkania była marka ABLOY.

Szkolenie IMP kierowano do osób, których codzienna praca wiąże się z zapewnieniem bezpieczeństwa w obiektach infrastruktury krytycznej. Celem organizatorów było m.in. zapoznanie uczestników z uwarunkowaniami prawnymi i technicznymi stosowania zabezpieczeń i systemów kontroli dostępu w budynkach kluczowych dla bezpieczeństwa państwa i jego obywateli oraz przybliżenie zaawansowanych technicznie rozwiązań elektromechanicznych do tego typu lokalizacji.

Goście konferencji wysłuchali wykładów prowadzonych przez ekspertów z branży. Jednym z nich był przedstawiciel marki ABLOY – Grzegorz Korzeniowski. W swojej prelekcji - „Najnowsze technologie stosowane w mechanicznych i mechaniczno-elektronicznych systemach zabezpieczeń obiektów” – zaprezentował system ABLOY CLIQ oraz opowiedział o technologii zamków elektromechanicznych.

Po zakończeniu spotkania jego uczestnicy otrzymali komplety materiałów oraz zaświadczenia ukończenia szkolenia wydane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej.