Traka - system depozytorów kluczy

/Local/PL/News/TRAKA-depozytor-kluczy/traka-depozytory-kluczy-assa-abloy-524x224.jpg

Udzielając dostępu do budynków, pomieszczeń, sprzętu i wyposażenia, dokumentów czy samochodów, klucze stają się jednym z najważniejszych przedmiotów w organizacji firmy.

Zmień Twój zwykły klucz w sprytny klucz

Przechodząc przez większość trudności związanych z zarządzaniem kluczami, Traka dostarcza idealne rozwiązanie. Sercem systemu jest iFob - metalowy brelok w kształcie pocisku, który zawiera unikalny chip identyfikujący. Przymocowany za pomocą trwałej obręczy do klucza bądź pęku kluczy stanowi jego elektroniczną etykietę. Każdy iFob jest umieszczony w dedykowanym porcie w depozytorze kluczy Traka. Klucz może wyjąć wówczas tylko autoryzowany użytkownik. Wszystkie porty depozytora wyposażone są w blokadę elektromagnetyczną.

Dostęp dla autoryzowanych użytkowników

Wprowadzając raz do systemu dane o konkretnym użytkowniku i informacje o kluczu, mamy pewność, że tylko ten autoryzowany pracownik ma dostęp do depozytora i przeznaczonego mu klucza. System automatycznie zapisuje informację w bazie danych o tym kto i kiedy podjął klucz z depozytora. Ta informacja jest dostępna zarówno w systemie na PC, jak i w samym depozytorze na wyświetlaczu.

Obsługa depozytora kluczy

Pracownicy uzyskują dostęp do depozytora za pomocą kodu PIN, karty lub identyfikatora zbliżeniowego czy też poprzez odczyt linii papilarnych. Jeśli identyfikacja przebiega pomyślnie drzwiczki otwierają się i właściwy klucz może zostać pobrany. W celu zwrotu klucza proces identyfikacji musi zostać powtórzony, a następnie użytkownik wkłada iFoba do odpowiedniego portu w depozytorze. Jeśli operacja przebiegnie prawidłowo, użytkownik zostaje o tym poinformowany na wyświetlaczu.

Traka ASSA ABLOY

Założona w 1990 roku przez Dyrektora Zarządzającego Johna Kenta, TRAKA, stała się światowym liderem w dostarczaniu rozwiązań inteligentnego zarządzania dostępem. W 2004 roku, Traka została nagrodzona Nagrodą Przedsiębiorczości Królowej Brytyjskiej za innowacyjność technologii. Nieco później, już ponad 50% rocznego obrotu firmy stanowił handel międzynarodowy. To osiągnięcie zostało docenione w 2008 roku kolejną Nagrodą Królowej. Traka dołączyła do grupy ASSA ABLOY w 2012 roku. Więcej informacji na stronie www.traka.com