Nowy elektrozaczep do drzwi ewakuacyjnych o niskiej emisji hałasu i dużej wytrzymałości mechanicznej

Wraz z nowym innowacyjnym produktem powiększa się nasza oferta elementów blokujących do systemów drzwi ewakuacyjnych. Elektrozaczep 352M charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną oraz bezgłośną pracą podczas eksploatacji drzwi.

Ekstremalnie duża siła trzymania

Wysoka siła trzymania drzwi w pozycji zablokowanej oraz odblokowania przy napężeniu wstępnym wynoszącym 5000 N klasyfikuje ten elektrozaczep jako jeden z najmocniejszych rozwiązań na rynku przeznaczonym do kontroli wyjść ewakuacyjnych oraz drzwi otwieranych automatycznie za pomocą napędów.

Niezwykle cichy

Innowacyjny system ryglowania jak i odblokowania drzwi gwarantuje bardzo cichą pracę okucia. Element blokujący elektrozaczepu pozostaje wycofany w trybie pracy ciągłego odblokowania. Zapewnia to bezgłośną pracę okuć podczas pracy drzwi. Ma to szczególne znaczenie dla obiektów gdzie zależy nam na tłumieniu hałasu. Zapewne takie obiekty jak biura, szpitale, filharmonie, kina, teatry, muzea, studia nagrań, itp docenią tą znaczącą różnicę w działaniu.

Instalacja

Konstrukcja elektrozaczepu umożliwia łatwy i szybki montaż. Blacha zaczepowa jest dostępna również w opcji z systemem regulacji VarioFix. Dzięki temu rozwiązaniu w prosty sposób można dokonać regulacji położenia blachy zaczepowej względem elektrozaczepu.

Elektrozaczep jest również zalecany do montażu w drzwiach wahadłowych jedno i dwuskrzydłowych, drzwiach obrotowych. Dostępna obudowa natynkowa A10 umożliwia montaż nawierzchniowy. Dzięki swojej zasadzie działania można go z powodzeniem stosować do blokowania drzwi bezprzylgowych, gdzie brak przylgi osłaniającej nie zapewnia dobrej ochrony elementów okucia.

Łatwiejsze zatrzaskiwanie drzwi

Elektrozaczep 352M blokuje skrzydło drzwi dopiero po ich zamknięciu. Brak dodatkowej siły tarcia powstającej przy zatrzaskiwaniu drzwi nie wpływa na komfort obsługi przy ich zamykaniu.

Nowatorska konstrukcja – pryzmatyczny kształt rygla i czujnik magnetyczny

Zamiast tradycyjnego zaczepu jaki jest stosowany w elektrozaczepach zastosowano rygiel w kształcie pryzmatu. Po zewnętrznej stronie blachy czołowej oprócz tego rygla nie ma żadnych elementów, co zapewnia zwiększoną ochronę przed manipulacją.

Detekcja skrzydła drzwi jest realizowana za pomocą czujnika bezdotykowego. Rygiel jest całkowicie schowany w ościeżnicy, gdy drzwi nie są zamknięte. W ten sposób np. drzwi wahadłowe dwustronnego działania mogą swobodnie „przechodzić” przez ościeżnicę. Po ich zamknięciu czujnik magnetyczny wykrywa osiągnięcie prawidłowego położenia skrzydła aktywując ryglowanie.

Brak wpływu na uszczelnienie drzwi

Konstrukcja i zasada działania napędu motorycznego rygla elektrozaczepu 352M umożliwia zachowanie oryginalnych uszczelek drzwiowych i przekładek termicznych. Ma to znaczący wpływ na utrzymanie dziękoszczelności i izolacyjności termicznej drzwi. Nie ma konieczności stosowania blach zaczepowych z wyślizgiem.

Certyfikaty:

Konstrukcja oraz cechy elektrozaczepu 352M spełniają wymogi EltVTR oraz PN EN 13637: 2015 stosowania do kontroli wyjścia drzwi ewakuacyjnych. Elektrozaczep został przebadany i posiada certyfikat na zgodność z obowiązującymi normami.

Zalecenia dotyczące obsługi:

Elektrozaczep do drzwi ewakuacyjnych 352M posiada uniwersalne zasilanie 12-24 V DC. W systemie drzwi ewakuacyjnych effeff zawsze zalecamy pracę  z napięciem 24 V DC.

Dokumenty i certyfikaty:

Możesz pobrać nowe i zaktualizowane instrukcje i certyfikaty tutaj:

Zaktualizowana instrukcja instalacji interfejsu ePED dla systemów zamykania D1024
Zaktualizowana instrukcja instalacji systemów dróg ewakuacyjnych D00470
Certyfikat testu

Chcesz wiedzieć więcej?

Z przyjemnością zaprezentujemy inne nasze elementy blokujące dedykowane do drzwi na drogach ewakuacyjnych w bezpośreniej rozmowie lub online. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.