Okucie Aperio® E100

Zabezpiecz swoje drzwi wewnętrzne bez użycia kabli dzięki certyfikowanym okuciom DIN / EN. Okucia Aperio posiadają zintegrowane czytniki RFID i BLE. Dostępne są wersje z lub bez klawiatury PIN a także z funkcją prywatności bądź bez niej.

Okucie E100 jest popularnym wyborem do drzwi wewnętrznych, które są przejściami o średnim i dużym natężeniu ruchu. Okucia Aperio E100 oferują wygodne połączenie swobodnego wyjścia od wewnątrz z automatycznym rozryglowywaniem przy zamykaniu z zewnątrz. Wbudowana dioda LED zapewnia natychmiastową wizualizację stanu okucia.

Klamka zewnętrzna szyldu obraca się swobodnie, natomiast klamka wewnętrzna pozostaje zasprzęglona. Czytnik RFID i moduł komunikacji radiowej umieszczone są w szyldzie zewnętrznym. Wewnątrz znajduje się elektronika sterująca bezpieczeństwem. Komunikacja pomiędzy okuciem a hubem, a stamtąd do elektronicznego systemu dostępu, jest zasilana przez magistralę Wiegand, RS485 lub sieć TCP/IP.

Okucie Aperio oferuje funkcjonalność Smart Credential Cache, aby umożliwić dostęp awaryjny w przypadku awarii komunikacji z kontrolą dostępu. Automatycznie zapisuje w pamięci podręcznej do 1000 ostatnio przedstawionych ważnych poświadczeń przez maksymalnie 30 dni, dzięki czemu drzwi można otworzyć bez interwencji administratora co podnosi komfort użytkownika. Alternatywnie system kontroli dostępu może dodawać, modyfikować i usuwać poświadczenia w okuciach w tym samym celu z ograniczeniem czasowym lub na stałe.

Może współpracować z systemem online lub jako rozwiązanie offline. Decyduje się o tym podczas inicjalizacji produktu. W przypadku połączenia online komunikacja odbywa się za pośrednictwem Hubów komunikacyjnych online z systemem kontroli dostępu, w którym podejmowane są decyzje dotyczące dostępu. Dodatkowe zalety zarządzania Aperio Online obejmują kontrolę nad drzwiami w czasie rzeczywistym i natychmiastową dostępność dziennika zdarzeń dla każdego urządzenia lub użytkownika.

Okucie Aperio E100 w wersji Premium spełnia wymagania wielu typów budynków, w tym szkół, stadionów i instytucji publicznych, w których produkty muszą być certyfikowane zgodnie z normami DIN lub EN (DIN 18273; EN 179, 1906). Może być stosowany ze wszystkimi europejskimi zamkami wpuszczanymi (DIN), w drzwiach drewnianych, stalowych i drzwiach z ramą rurową. E100 jest kompatybilne ze wszystkimi wiodącymi technologiami RFID. Stopień ochrony środowiskowej posiada certyfikat IP54.

Aperio z klawiaturą PIN dodaje uwierzytelnianie wieloskładnikowe do okucia Aperio E100. Z jej pomocą administratorzy mogą ustawić trzy różne poziomy uwierzytelniania: tylko PIN, tylko RFID lub PIN + RFID.

Okucie Aperio z PIN może również obsługiwać funkcję kodu przymusu w celu zwiększenia bezpieczeństwa, jeśli jest to możliwe w przypadku konkretnej integracji systemu. Po włączeniu kodu przymusu w centrum bezpieczeństwa uruchamia się cichy alarm napadowy, jeśli w sytuacji zagrożenia posiadacz poświadczeń użyje swojej karty dostępu wraz z kodem ataku zamiast własnego kodu PIN.

Oprócz tego, że jest szybkie i łatwe w instalacji, Okucie Aperio jest ekonomiczne w eksploatacji, używając standardowych baterii litowych a nie wymagającego zasobów, zawsze włączonego zasilania sieciowego wymaganego przez drzwi przewodowe.

Aperio E100 jest kompatybilny z wieloma technologiami RFID, w tym iCLASS® / ISO14443B, iCLASS®SE, Seos®, MIFARE®Classic, Plus EV1, DESFire EV1/EV2, SE i Legic®, NFC i BLE (Bluetooth Low Energy). Aperio jest również gotowy na urządzenia mobilne.

Wszystkie wersje produktu oraz szczegółowe informacje techniczne znajdują się w katalogu produktów.

Skontaktuj się z ekspertem Aperio