SMARTair® rozwiązuje problem zgubionych kluczy w domach opieki

Dagmargården to nowo wybudowany dom opieki w duńskim mieście Skanderborg, którego celem jest stworzenie bezpiecznego, przyjaznego środowiska

Firma:
Dagmargården, Spółdzielnia mieszkaniowa Skanderborg 

Lokalizacja:
Skanderborg, Dania

Partner ASSA ABLOY:
Certego Fredericia 

Zainstalowane urządzenia:
SMARTair:40 rozet SMARTair Offline & Online zasilanych bateryjni, plus 60 czytników ściennych SMARTair

Technologie RFID: 
MIFARE®

Rok instalacji:
2014

Wyzwanie

54 kwatery do zabezpieczenia

Ten supernowoczesny dom oferuje pokoje oraz pomieszczenia wspólne i spa. Administrowana przez Spółdzielnię mieszkaniową Skanderborg, umowa najmu mieszkania zawiera również pakiet opiekuńczy.

Zarządcy poszukiwali nowoczesnej kontroli dostępu dostosowanej zarówno do potrzeb mieszkańców, jak i personelu. Dla spółdzielni ważne było również, aby Dagmargården było pozbawione negatywnych skojarzeń z łańcuchami do kluczy i mechanicznie zamykanymi drzwiami.

Kluczowe wymagania klienta obejmowały:

  • stworzenie środowiska bez kluczy, które zarówno uwalnia personel pielęgniarski od czasu spędzanego na ręcznym otwieraniu drzwi, jak i sprzyja atmosferze opieki
  • zapewnienie, że prawa dostępu są dystrybuowane w sposób bezpieczny i tylko do osób upoważnionych, co czyni centrum bezpieczniejszym
  • rozwiązanie problemu fizycznej utraty kluczy, z systemem umożliwiającym natychmiastową zmianę praw dostępu

Rozwiązanie

Minimalizacja kosztów kontroli w czasie rzeczywistym.

Współpracując z zaufanym lokalnym instalatorem, Spółdzielnia Mieszkaniowa Skanderborg wybrała system kontroli dostępu SMARTair. Bezprzewodowa instalacja to oszczędność czasu i pieniędzy. Zamki są zasilane bateriami, więc koszty utrzymania są minimalne.

Dagmargården posiada zarówno urządzenia Offline, jak i Online, dzięki czemu kierownicy są informowani o stanie obiektu w czasie rzeczywistym – co jest niezbędne w przypadku tej grupy klientów.

Standardowa technologia RFID w inteligentniejszych poświadczeniach.

Każdy otwiera drzwi za pomocą poświadczeń MIFARE®. Mieszkańcy mogą nosić przy sobie zawieszkę, która automatycznie otwiera ich drzwi, bez potrzeby przekręcania klamki czy nawet popychania.

Ponieważ prawa dostępu do systemu SMARTair mogą być indywidualnie dostosowane, mieszkańcy, pracownicy i goście mają dostęp tylko do tych drzwi, do których mają uprawnienia. Uprawnienia dostępu mogą być zmieniane i anulowane w razie potrzeby.

"SMARTair zapewnia bezpieczeństwo i możliwość dopasowania systemu dokładnie do naszych potrzeb."

- Ole Høi Sørensen, Spółdzielnia mieszkaniowa Skanderborg