Produkty pokryte powłokami antybakteryjnymi

ASSA ABLOY oferuje całą gamę powłok o działaniu antybakteryjnym. Skuteczność powłok zastosowanych na wyrobach ASSA ABLOY jest niemal 100%, co poparte jest odpowiednimi badaniami i certyfikatami.

Na naszym rodzimym rynku aktualnie dostępne są wyroby budowlane, które mogą zostać pokryte powłokami antybakteryjnymi.

Abloy Active – powłoka nakładana na wyroby z fabryki ABLOY

Powłoka ACTIVE skutecznie zwalcza bakterie dzięki zawartej w niej cząsteczkom srebra, których właściwości bakteriobójcze są potwierdzane od lat. ACTIVE przy zastosowaniu w stosownym środowisku może zniszczyć 99% pospolitych bakterii* i może bezpośrednio przełożyć się na higieniczność i bezpieczeństwo w otoczeniu (*Potwierdzone przez BioCote).

>> Czytaj więcej o Abloy Active

Prion i Addion – powłoki nakładane na wyroby z fabryki ASSA

Akcesoria i okucia charakterystyczne dla rynków skandynawskich, przy czym powłoka Prion jest powłoką określaną jednocześnie jako ANTYALERGICZNA z powodu znikomej zawartości niklu. 

Microbial – powłoka nakładana na wyroby z fabryki TESA

Powłoka składa się z jonów srebra objętych Zeolitem - kryształem, którego funkcją jest uwalnianie jonów srebra stopniowo. Składnik ten jest silnym środkiem bakteriobójczym o udowodnionym działaniu, gdzie w 95% zapobiega zarażeniu przez organizmy takie jak Staphylococcusaureus, Escherichia coli, Pseudomonasaeruginosa, Enterococcushiraei Candida albicans.