Zapewnienie bezpieczeństwa i monitoring dostępu w środowiskach korporacyjnych

Ochrona informacji wrażliwych jest kluczowa. Ze tego względu biurowce i środowiska korporacyjne wymagają najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa dla biur obejmujące drzwi bezpieczeństwa oraz kontrolę fizycznego i logicznego dostępu muszą być elastyczne; powinny być przygotowane do obsługi wielu osób z różnymi uprawnieniami dostępu w ciągu dnia, a także zapewniać bezpieczne wyjście w sytuacji awaryjnej.

Duże globalne korporacje mogą potrzebować globalnego systemu kontroli dostępu dla wszystkich obiektów, którym można zarządzać zdalnie.

Wymagana jest również wygoda i łatwość użytkowania dla pracowników, którzy spędzają
w biurach cały dzień – jest to możliwe dzięki systemom kontroli dostępu.

Główne obszary, w których ASSA ABLOY może zaoferować zintegrowane rozwiązanie:

Główne wejścia: automatyczne drzwi przesuwne, obrotowe lub wahadłowe przygotowane do obsługi ruchu o największym natężeniu w połączeniu z elektronicznymi systemami kontroli dostępu umożliwiają zdalny monitoring obiektu z jednego miejsca i zapewniają dostęp dla upoważnionych pracowników i kontrolę dostępu wszystkich odwiedzających osób.
Biura: drzwi bezpieczeństwa w połączeniu z rozwiązaniami w zakresie kontroli dostępu wykorzystującymi karty chipowe zapewniają bezpieczeństwo informacji i majątku, kiedy nie są pod kontrolą.
Sale konferencyjne: rozwiązania w zakresie kontroli dostępu wykorzystujące karty chipowe i czytniki zintegrowane z drzwiami bezpieczeństwa wyposażonymi w elektromechaniczne zamki zapobiegają dostępowi osób nieupoważnionych do pomieszczeń w trakcie ważnych spotkań i konferencji.
Śledzenie aktywów szafki z inteligentnymi zamkami zintegrowane z szerszymi rozwiązaniami w zakresie kontroli dostępu zapewniają dodatkową ochronę poprzez rejestrację historii dostępu w czasie rzeczywistym, znakowanie i możliwość zlokalizowania najważniejszych aktywów w danym pomieszczeniu/budynku.
Wyjścia ewakuacyjne: szybkie rozwiązania ewakuacyjne zapewniające zabezpieczenia łatwego wyjścia dzięki specjalnie zaprojektowanym drzwiom przeciwpożarowym i systemom antypanicznym chroniącym zarówno ludzi, jak i majątek w trakcie ewakuacji i zapobiegające wtargnięciom z zewnątrz w każdym czasie.