Rödl & Partner Gliwice

/Local/PL/References/offices/Rodl%20and%20Partner%20Gliwice.jpg

Budynek firmy Rödl & Partner zaprojektowano jako średnio-wysoki (4 kondygnacje), o przeważającej funkcji biurowej. Na parterze, dostępnym z poziomu ulicy Zygmunta Starego, zlokalizowano niezależną gastronomię oraz serwerownię i magazyn dla pomieszczeń biurowych. Kolejne trzy poziomy zostały przeznaczone na funkcję biurową ( biura księgowości), charakteryzującą się otwartością planu i swobodą aranżacji. Na ostatniej kondygnacji dodatkowo zaprojektowano niezależną salę konferencyjną oraz taras. Na wszystkich kondygnacjach, w tym samym miejscu zaprojektowano pomieszczenia obsługujące budynek: toalety, szyb windowy z klatką schodową, pomieszczenia gospodarcze, socjalne oraz szachty instalacyjne. Wejścia do tych powtarzalnych pomieszczeń dostępne są z korytarzy zlokalizowanych wzdłuż południowo-wschodniej elewacji. Pomiędzy wejściami zaprojektowano przebicia w stropach, tak by osoby znajdujące się na korytarzu miały wgląd w inne poziomy i wrażenie ciągłej ściany od parteru aż po dach.

Bryła budynku jest prosta i zaprojektowana we współczesnej stylistyce. Elewacje wykończono płytami włókno-cementowymi na stelażu aluminiowym. Nieregularne okna od ulicy Zygmunta Starego (od strony południowo-wschodniej) oraz w elewacjach bocznych zasłonięto takimi samymi płytami z perforacją. Okna od strony całego zespołu (północno-zachodniej) są znacznie większe i zasłaniane żaluzjami z tkaniny typu screen (kompozycja poliestru z PCV). Możliwa jest regulacja żaluzji zgodnie z potrzebami pracowników. Wejścia do budynku z ulicy Zygmunta Starego osłonięto prostym w formie daszkiem wykończonym płytami tak jak pozostałe płaszczyzny elewacji. Natomiast wejście od północnego-zachodu znajduje się w podcieniu. Dojścia do wejść oświetlone i ukształtowane tak, aby zapewnić wjazd osobom niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich.

Budynek biurowy Rödl & Partner jest wykonany w całości przy użyciu wysokiej jakości komponentów ASSA ABLOY. Kontrola dostępu jest zrealizowana przy użyciu zamków elektrycznych ABLOY oraz w przypadku drzwi szklanych - przy użyciu elektrozaczepów do szkła Eff-Eff serii 934. Na obiekt trafiły również zamki mechaniczne ABLOY oraz okucia do zamków elektrycznych firmy IKON. Cały obiekt działa w systemie klucza generalnego opartego na wkładkach ABLOY Protec.