Vinci Kraków

/Local/PL/References/offices/Vinci%20Krakow.jpg

VINCI to pod wieloma względami budynek inteligentny. Automatycznie dostosowywany do warunków atmosferycznych systemem wentylacji, rozbudowana elektronika zarządzająca oświetleniem czy choćby mechanizm kontroli dostępu do budynku – wszystko to sprawia, że pracownicy i odwiedzający mogą się poczuć, jakby cała uwaga była skupiona na nich. Ściany głównego hallu wejściowego pokryto odręcznym pismem patrona budynku.

Na 12 kondygnacjach dostępnych jest 20 tys. m kw. przestrzeni biurowej. Choć VINCI jest niewątpliwie najlepiej rozpoznawalnym elementem krajobrazu, dobrze komponuje się z sąsiednimi osiedlami. Zastosowanne rozwiązania architektoniczne powodują, że na pierwszy rzut oka wydaje się on znacznie mniejszy, niż jest w istocie. Każde z jedenastu przeznaczonych na powierzchnie biurowe pięter ma powierzchnię 1640 m kw. i umożliwia dowolne dostosowanie do wymogów najemcy. Najmniejszy dostępny segment to 350 m kw. W dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym – połączonym bezpośrednio z piętrami biurowymi osobną windą – przygotowano 124 miejsca postojowe.

Kontrola dostępu w biurowcu VINCI jest zrealizowana na elektrozaczepach Eff-Eff oraz zamkach elektrycznych ABLOY. Na obiekt trafiły również samozamykacze ABLOY i okucia RUKO Do-re-mi. Cały budynek jest zamykany w systemie klucza generalnego opartego na wkładkach z mechanizmem dyskowym ABLOY Protec.