Zebra Tower

/Local/PL/References/offices/Zebra%20Tower%20Warszawa.jpg

Biurowiec zbudowany w Warszawie w latach 2008 - 2010 przy Rondzie Jazdy Polskiej w Warszawie, bezpośrednio przy wejściu do stacji metra Politechnika. Inwestorem był austriacki deweloper S+B Gruppe, wykonawcą spółka Bilfinger Berger Budownictwo S.A., a za projekt odpowiedzialny jest Martin Tröthan z biura Hoffmann Architekten oraz Piotr Bujnowski.

Budynek dysponuje dwukondygnacyjnym parkingiem podziemnym na 124 samochody. Obecnie jest w trakcie certyfikacji celem otrzymania certyfikatu LEED. Od strony ulicy Mokotowskiej, nad wjazdem do podziemnego garażu, stworzono ażurową "klatkę", której celem jest stworzenie wrażenia zachowanej ciągłości kamienic znajdujących się przy tej ulicy. Ze względu na okna znajdujące się w szczytowej ścianie kamienicy znajdującej się przy ul. Mokotowskiej 3 przedłużenie budynku do ściany tej kamienicy było niemożliwe.

Wśród najemców powierzchni biurowej są firmy takie jak Boston Consulting Group, Samsung, TFI Investors, PKO Bank Polski, Bank Millennium, Bankier.pl, Svenska Handelsbank. Do najemców powierzchni handlowo-usługowej znajdującej się w przyziemiu (820 m2) należą m.in. kawiarnia Starbucks oraz piekarnia Saint Honoré.

Drzwi na drogach ewakuacyjnych wyposażone są w elektrozaczepy Eff-Eff serii 332. Cały obiekt funcjonuje w systemie klucza generalnego opartego na wkładkach ASSA.