Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i kontroli dostępu w budynkach przemysłowych

Obiekty przemysłowe i użytkowe stają przed wieloma wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa, takimi jak ekstremalne warunki pogodowe, ochrona badań wrażliwych czy obszarów rozwoju i produkcji, a także wielu wejść i poziomów uprawnień dostępu.

Wymogi bezpieczeństwa mogą się różnić w zależności od rodzaju prowadzonej działalności, takiej jak badania i rozwój, magazynowanie paliw lub energii oraz rozmiaru i lokalizacji obiektu. Systemy zamków, kontrola dostępu i rozwiązania w zakresie ochrony życia wymagają elastycznych rozwiązań i wysokiego poziomu bezpieczeństwa i muszą być wystarczająco solidne, aby zapewnić ochronę przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.  

Elektroniczne systemy kontroli dostępu i systemy klucza centralnego gwarantują łatwy dostęp właściwym osobom w odpowiednim czasie, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo poprzez wyjścia ewakuacyjne, systemy zamków mechanicznych oraz urządzenia odcinające zasilanie. 

Główne obszary, w których ASSA ABLOY może zaoferować zintegrowane rozwiązanie:

Ochrona zewnętrzna obiektu: systemy kontroli dostępu pozwalają na zdalny monitoring obiektu z jednego miejsca i zapewniają kontrolę dostępu wszystkich odwiedzających osób.
Pomieszczenia wrażliwych R&D, produkcji i magazynowania: zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa, dostosowane na miarę oraz odporne na eksplozję i ognioodporne drzwi zapewniają bezpieczeństwo osób i wyposażenia w przypadku wybuchu czy pożaru. Zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa drzwi zintegrowane z systemami kontroli dostępu są również kluczowe w kontroli dostępu do obszarów o ograniczonym dostępie.
Obszary zewnętrzne: elektromechaniczne systemy zamków, zamki mechaniczne i kłódki zaprojektowane tak, by działać w ekstremalnych warunkach pogodowych, zapewniają ochronę obszarów zewnętrznych.
Odcinanie zasilania maszyn: urządzenia odcinające zasilanie maszyn i pojazdów, które nie są używane, zapobiegają wypadkom.
Wyjścia ewakuacyjne: szybkie rozwiązania ewakuacyjne zapewniające zabezpieczenia łatwego wyjścia dzięki specjalnie zaprojektowanym drzwiom przeciwpożarowym i systemom antypanicznym chroniącym zarówno ludzi, jak i majątek w trakcie ewakuacji i zapobiegające wtargnięciom z zewnątrz w każdym czasie.