Zintegrowane rozwiązania w zakresie otwierania drzwi w obiektach publicznych i ośrodkach sportowo-rekreacyjnych

Rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa dla obiektów publicznych powinno wzbogacać doświadczenia osób korzystających, jednocześnie zapewniając bezpieczne i wygodne działanie.

Obiekty publiczne muszą być otwarte dla szerokiego odbiorcy, ale jednocześnie powinny być chronione przed dostępem osób niepożądanych, kradzieżą, wandalizmem i pożarem. Produkty dla tych odbiorców muszą również być przystosowane do scalenia się z historyczną architekturą lub nowoczesnymi strukturami ze szkła.

Ośrodki sportowe, sale koncertowe i muzea są jednymi z wielu obiektów publicznych, które wymagają rozwiązań w zakresie dróg ewakuacyjnych, wyposażonych w urządzenia antypaniczne i przyciski awaryjne. Muszą zapewnić bezpieczeństwo osób odwiedzających, ale również zapewnić korzyści z kontroli dostępu do określonych pomieszczeń. 

Główne obszary, w których ASSA ABLOY może zaoferować zintegrowane rozwiązanie:

Ochrona zewnętrzna obiektu: systemy kontroli dostępu pozwalają na zdalny monitoring obiektu z jednego miejsca i zapewniają kontrolę dostępu wszystkich odwiedzających osób.
Główne wejścia: automatyczne drzwi przesuwne, obrotowe lub wahadłowe przygotowane do obsługi ruchu o największym natężeniu w połączeniu z elektronicznymi systemami kontroli dostępu umożliwiającymi zdalny monitoring z jednego miejsca oraz szczegółowe rejestrowanie osób odwiedzających znajdujących się na terenie obiektu.
Pomieszczenia publiczne: rozwiązania w zakresie kontroli dostępu fizycznego i logicznego mogą być zaprojektowane i stosowane tak, aby zezwalać lub ograniczać dostęp do obszarów takich jak toalety, kawiarnie i sale audytoryjne w określonych porach dnia.
Szatnie i pomieszczenia VIP: rozwiązania w zakresie zdalnego zarządzania kontrolą dostępu w połączeniu z systemami bezpieczeństwa obejmującymi telewizję przemysłową zapewniają, że dostęp udzielany jest wyłącznie odpowiednim osobom w określonym czasie.
Wyjścia ewakuacyjne: szybkie rozwiązania ewakuacyjne zapewniające zabezpieczenia łatwego wyjścia dzięki specjalnie zaprojektowanym drzwiom przeciwpożarowym i systemom antypanicznym chroniącym zarówno ludzi, jak i majątek w trakcie ewakuacji i zapobiegające wtargnięciom z zewnątrz w każdym czasie.