Światowej klasy kontrola dostępu dla pacjentów, pracowników i odwiedzających w placówkach służby zdrowia

W placówkach służby zdrowia ograniczenie i monitorowanie dostępu do określonych pomieszczeń w poszczególnych porach dnia jest kluczowe w zapewnieniu bezpiecznego i wolnego od drobnoustrojów otoczenia.

Zapewnienie dostępu, bezpieczeństwa i wysokiej jakości usług medycznych jednocześnie wymaga inteligentnych, dyskretnych i skutecznych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania budynkiem, które muszą być elastyczne, aby spełnić zróżnicowane wymagania pacjentów, personelu medycznego i osób odwiedzających.

Włączniki łokciowe i antybakteryjne klamki zapobiegają rozprzestrzenianiu się infekcji w salach operacyjnych i pomieszczeniach dla pacjentów, a systemy kontroli dostępu i rozwiązania w zakresie dróg ewakuacyjnych zapewniają wymagane poziomy bezpieczeństwa w całym obiekcie. 

Główne obszary, w których ASSA ABLOY może zaoferować zintegrowane rozwiązanie:

Główne wejścia: automatyczne drzwi przesuwne, obrotowe lub wahadłowe przygotowane do obsługi ruchu o największym natężeniu oraz zapewniające łatwy dostęp dla niepełnosprawnych pacjentów i osób odwiedzających, w połączeniu z elektronicznymi systemami kontroli dostępu umożliwiają zdalny monitoring z jednego miejsca w celu zapewnienia dostępu do budynku wyłącznie osobom upoważnionym po określonej porze.
Sale pacjentów i oddziały: bezpieczne i przestronne sale oraz oddziały wyposażone w drzwi i klamki przeciwdrobnoustrojowe ograniczają rozprzestrzenianie się infekcji, jak również zamki i systemy kontroli dostępu w bardziej wrażliwych pomieszczeniach dla pacjentów, takich jak oddziały dla osób z demencją czy oddziały psychiatryczne
Apteki: bezpieczne apteki wewnętrzne o wysokim poziomie ochrony i kontroli dostępu, z możliwością rejestracji historii dostępu i systemami monitoringu chroniącymi przed kradzieżą i umożliwiającymi śledztwo, jeśli zachodzi taka potrzeba.
Oddziały chirurgii: specjalistyczne automatyczne drzwi dla oddziałów chirurgii i sal operacyjnych, wyposażone we włączniki łokciowe mające na celu zminimalizowanie kontaktu z klamkami i wyeliminowanie ryzyka infekcji oraz systemy kontroli do ograniczenia dostępu osobom nieupoważnionym.
Śledzenie aktywów szafki z inteligentnymi zamkami zintegrowane z szerszymi rozwiązaniami w zakresie kontroli dostępu zapewniają dodatkową ochronę poprzez rejestrację historii dostępu w czasie rzeczywistym, znakowanie i możliwość zlokalizowania najważniejszych aktywów w danym pomieszczeniu/budynku.
Wyjścia ewakuacyjne: szybkie rozwiązania ewakuacyjne zapewniające zabezpieczenia łatwego wyjścia dzięki specjalnie zaprojektowanym drzwiom przeciwpożarowym i systemom antypanicznym chroniącym zarówno ludzi, jak i majątek w trakcie ewakuacji i zapobiegające wtargnięciom z zewnątrz w każdym czasie.